در دومین کنگره انجمن پوست شیراز چه گذشت؟ | اختصاصی نچفت

در دومین کنگره انجمن پوست شیراز چه گذشت؟ | اختصاصی نچفت

دومین کنگره پوست و مو ایران در تاریخ 17 الی 19 آبان ماه 1402 در شهر زیبای شیراز و در سالن تشریفات مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز برگزار شد. این کنگره با حضور معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و متخصصان پوست از سراسر کشور و همچنین اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هدف تبادل دانش در حوزه پوست و توانمندی های بین رشته ای انجام شد و طرح اصلی این کنگره، معرفی مطالب جدید در زمینه‌های مدیکال، سرجیکال و پروسیجرال بود. شرکت آراشیمی پارس ، یکی از تولیدکنندگان برجسته محصولات بهداشتی و آرایشی در ایران، یکی از حامیان اصلی برگذاری این رویداد بزرگ عملی بود.

روسای این کنگره، دکتر لادن دستغیب و دکتر فریده جوکار بودند که این رویداد را با همراهی دکتر نسرین صاکی و دکتر مهدی قهارترس به عنوان دبیران علمی و دکتر مریم سادات ساداتی، دکتر مژده سپاس‌خواه و دکتر نگین فاضل زاده به عنوان دبیران اجرایی انجام دادند. بالای 60 نفر در کمیته اجرایی و حدود 500 متخصص پوست و مو در این کنگره حضور داشتند. این سمینار همچنین میزبان اساتید پیشکسوت گروه پوست دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جمله دکتر مریم عماد، دکتر منوچهر سدیفی، دکتر رحمت‌اله سلمانپور، دکتر علی محمد نامیان، دکتر فاطمه ساری اصلانی و دکتر فرهاد هنجنی بود.

کنگره سه روزه پوست شیراز، شامل 16 برنامه علمی و 9 کارگاه (ورکشاپ) آموزشی بود که توسط مدرسین مجرب برگزار شد و هدف از آن، به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه در راستای درمان و زیبایی، مطابق با علم روز بود. همچنین با بارگذاری این ورکشاپ‌ها از دستگاه‌ها و روش های درمانی جدید نیز رونمایی شد. همچنین دو مسابقه مختلف جهت افراد رزیدنت و متخصصین با عناوین Image Competition و Resident Corner نیز برگذار شد.

کارگاه‌های برگذار شده در دومین کنگره پوست شیراز در رابطه با مطالبی همچون: لیفت و جوانسازی با نخ APTOS، هایفو دابلو پرمیوم مجهز به تکنولوژی MFU، جدیدترین و کامل‌ترین پلتفرم جوانسازی با تکنولوژی، نیو اکو آر اف VIRUTE RF، اندولیفت، Combination Thearpy در انواع اسکار ها و نگاهی نو بر لیزرهای تخریبی، Conventional CO2 با استفاده از دستگاه‌های EDGE ONE و ADVATX، تازه‌های تزریق پروفایلو و روش‌های جدید تزریق فیلر آلیاکسین، تزریق چربی، جوانسازی دور چشم با لیزر CO2 فرکشنال آنجلا و ترکیب لیزر اگزایمر اکسیپلکس و CO2 در درمان استرچ مارک و ویتیلیگو، تزریق دیستون Lower Face، لایو دمو پیشرفته و هدفمند جوانسازی فول فیس (با تمرکز بر Fine Lines و Wrinkles Around The Eyes با رویتاکر اس لاین (REVITACARE S_LINE) بود.

شرکت آراشیمی پارس تولیدکننده محصولات برند اسکالپیا ، آی پلاس و پرودرما در جهت اهداف اصلی این سمینار، از تونیک ضد ریزش مو اسکالپیا که جدیدترین دستاورد این شرکت در حوزه مراقبت از مو است، رونمایی کرد. تونیک ضد ریزش مو اسکالپیا، یکی از محصولات اسکالپیا تحت نظر شرکت آراشیمی است که با فرمولاسیون نوین جهت جلوگیری از ریزش مو ساخته شده است. این تونیک مو به یاری آخرین دستاوردهای عملی، ریزش مو را با تنظیم چرخه رشد مو مهارکرده و مناسب برای درمان انواع ریزش مو در تمامی سنین است.

در جریان این سمینار دکتر محمدهاشم هاشم پور، توسعه ارتباطات علمی را سبب بهبود پژوهش های بالینی و پایه در حوزه پوست دانست و همچنین اعلام کرد که در کنگره بعدی، دستاوردهای ارزشمندی که نتیجه این همکاری ها و ارتباطاات بین دانشگاه ها است، ارائه خواهد شد. دکتر سید وحید حسینی، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز با ابراز امیدواری از این رویداد، درمان بیماری‌های پوستی را مهم ترین اولویت در ارائه خدمات پوستی دانست.


۲۲ آبان ۱۴۰۲ ۲۳:۳۳

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *