درمان خانگی کشیدگی تاندون پا با 7 روش موثر | اختصاصی نچفت

درمان خانگی کشیدگی تاندون پا با 7 روش موثر | اختصاصی نچفت

کشیدگی تاندون پا یکی از آسیب‌هایی است که با درد فراوان همراه است. همچنین این آسیب، زندگی روزمره را دچار اختلال خواهد کرد و منجر به ایجاد محدودیت در حرکت می‌شود. از‌این‌رو، راه‌های درمان و کاهش درد و التهاب ناشی از کشیدگی تاندون پا بسیار اهمیت خواهد داشت تا در کمترین زمان بتوان به انجام امور روزانه پرداخت. درمان‌های خانگی، به‌عنوان راهکارهای تکمیلی درمان‌های پزشکی می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. در این مقاله، به بررسی ۷ روش موثر در درمان خانگی کشیدگی تاندون پا خواهیم پرداخت.

۱. استفاده از یخ؛ کاهش التهاب کشیدگی تاندون مچ پا و سایر بخش‌های آن

استفاده از یخ به‌عنوان یک روش اولیه و اساسی در درمان خانگی کشیدگی تاندون پا مورد توصیه قرار می‌گیرد. یخ به تسکین درد، کاهش التهاب و تورم در ناحیه آسیب کمک می‌کند. استفاده از یخ برای کاهش التهاب در همان در مراحل اولیه پس از وقوع کشیدگی تاندون مچ پا و سایر بخش‌های آن بسیار موثر خواهد بود. برای درمان کشیدگی تاندون، یخ را در یک دستمال پارچه‌ای بپیچید تا از تماس مستقیم با پوست جلوگیری شود.

همچنین می‌توانید از کیسه‌های یخ آماده استفاده کنید. کیسه یخ را به‌مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی ناحیه مورد آسیب‌دیده قرار دهید. در صورت لزوم، می‌توانید این روند را ۳ تا ۴ بار در روز تکرار کنید. همچنین در کنار این روش می‌‍‌توانید با مشورت پزشک از ماساژ نیز برای رفع گرفتگی و کشیدگی تاندون پا استفاده کنید. باتوجه‌به قیمت دستگاه قیمت ماساژور پا ، خرید این دستگاه به‌جای مراجعه به مراکز اسپا مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود.

۲. استفاده از خواص آنتی‌اکسیدانی روغن کرچک؛ درمان خانگی کشیدگی تاندون پا

روغن کرچک یک منبع طبیعی با خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی است که به تسکین درد و التهاب درمان کشیدگی تاندون زانو و بخش‌های دیگر پا کمک می‌کند. این روغن با نفوذ به عمق پوست التهاب ناشی از آسیب را کاهش خواهد داد. برای استفاده از روغن کرچک، مقدار کمی از آن را روی دست خود یا محل کشیدگی تاندون پا قرار دهید.

با حرکات ملایم و دایره‌ای، روغن را به محل تاندون پا ماساژ دهید. ماساژ با روغن کرچک به‌تنهایی تاثیر بسیاری نخواهد داشت. شما می‌توانید با یک ماساژور تفنگی ارزان ، همراه با استفاده از روغن کرچک نتیجه بهتری بگیرید. توجه داشته باشید که دستگاه ماساژ باید حتما استاندارد و باکیفیت باشد تا آسیب پا شما را بیشتر نکند.

۳. ماساژ با نمک اپسوم؛ روش موثر برای درمان خانگی کشیدگی تاندون مچ پا و بخش‌های دیگر

ماساژ با نمک اپسوم به‌عنوان یک روش طبیعی و موثر در تسکین درد و التهاب مرتبط با کشیدگی تاندون پا شناخته می‌شود. نمک اپسوم نوعی نمک معدنی است که در آب حل شده و باعث ایجاد آثار ضدالتهابی و آرام‌بخش می‌شود. برای استفاده از ماساژ با نمک اپسوم، کمی از آن را در آب گرم حل کنید. بهتر است برای تعیین میزان قابل حل در آب به دستورات روی بسته‌بندی آن دقت کنید. پاهای خود را در آب حاوی نمک اپسوم برای مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قرار دهید. سپس به‌آرامی محل درد و آسیب دیده را ماساژ دهید و در نهایت پاهای خود را بشویید تا نمک روی پوست باقی نماند.

اگر درد یا کشیدگی تاندون در ناحیه زانو و پشت آن است، استفاده از دستگاه ماساژور زانو در دوره درمان بسیار کمک‌ خواهد کرد. به جای اینکه مدام به ارتوپد مراجعه کنید، با مشورت پزشک و بررسی قیمت دستگاه ماساژور زانو ، بهترین دستگاه را برای رفع مشکل کشیدگی تاندون پا خود بخرید مبل ماساژ از عرضه‌کنندگان انواع دستگاه‌های ماساژ باکیفیت با قیمت مناسب است. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید انواع دستگاه ماساژور، وبسایت مبل ماساژ را مشاهده کنید.

۴. باند گرم یا الاستیک؛ درمان آسیب تاندون پا با افزایش گردش خون

باندهای الاستیک یا گرم به‌منظور کاهش فشار روی عضلات آسیب‌دیده استفاده می‌شوند. این باندها با افزایش گردش خود در ناحیه آسیب‌دیده به درمان کشیدگی تاندون زانو و سایر بخش‌های پا بسیار کمک خواهند کرد. برای رسیدن به نتیجه‌ بهتر، چند روز پس از رفع تورم و درد نیز ناحیه آسیب‌دیده را با باند ببندید.

از سوی دیگر، از محکم بستن ناحیه‌ آسیب‌دیده پرهیز کنید، زیرا جریان گردش خون در این ناحیه ضعیف خواهد شد. توجه داشته باشید اگر درد یا علائم دیگر افزایش یافتند، باندپیچی را حتما باز کنید. همچنین پیش از استفاده از باند گرم و سایر روش‌های درمان خانگی برای تشخیص دقیق و مشورت در مورد راهکارها حتما به پزشک مراجعه کنید.

۵. تسکین التهاب کشیدگی تاندون با ویتامین E؛ روش درمانی خانگی موثر

ویتامین E نوعی آنتی‌اکسیدان قوی بوده که خواص ضد التهابی دارد. این ویتامین در کاهش التهاب‌های مرتبط با کشیدگی تاندون پا بسیار مفید خواهد بود. مقداری از کرم یا روغن حاوی ویتامین E را به‌آرامی روی محل درد بزنید و به حالت دایره‌ای شکل ماساژ دهید. با مشورت پزشک می‌توانید از این روش برای کاهش و رفع درد کشیدگی تاندون پا به‌طور متناوب و در بازه‌های زمانی مناسب استفاده کنید.

۶. استفاده از خواص ضدالتهابی آلوئه‌ورا؛ موثر بر درمان خانگی کشیدگی تاندون پا

خواص ضدالتهابی و التیام‌بخش آلوئه‌ورا در درمان خانگی کشیدگی تاندون پا مفید خواهد بود. برای استفاده از خواص این گیاه باید یک برش از از برگ‌های آلوئه‌ورا را داشته باشید. ژل داخل آن را در ظرفی خالی کنید و سپس ژل را روی محل آسیب‌دیده قرار دهید و به‌آرامی ماساژ دهید. پس از ماساژ اجازه دهید آلوئه‌ورا روی پوست خشک شود. در نهایت با آب ژل آلوئه‌ورا را از روی پا خود پاک کنید.

۷. مریم گلی برای ماساژ ناحیه آسیب‌دیده؛ روش خانگی رفع کشیدگی تاندون

مریم گلی خواص ضد التهابی و آرام‌بخشی دارد که در رفع کشیدگی تاندون پا و درمان خانگی بسیار موثر است. برای کاهش درد کشیدگی تاندون پا از چند قطره روغن مریم گلی برای ماساژ ناحیه آسیب‌دیده استفاده کنید. با حرکات ملایم و ماساژ دایره‌ای، روغن را در محل تاندون پا پخش کنید. این روغن به‌مرور جذب پوست شده و با تاثیر بر سیستم عصبی بدن درد را کاهش خواهد داد. پیش از استفاده از این روغن بهتر است حتما با پزشک متخصص مشورت کنید تا از عوارض احتمالی آن جلوگیری شود.

دستگاه‌های ماساژور مبل ماساژ به‌روز برای کاهش علائم کشیدگی تاندون پا

راهکارهای موثر را به‌عنوان درمان خانگی کشیدگی تاندون پا معرفی کردیم. توجه داشته باشید برای درمان قطعی کشیدگی تاندون پا ابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. برای درمان سریع‌تر می‌توانید از انواع درمان خانگی کشیدگی تاندون پا با مشورت پزشک استفاده کنید.

دستگاه‌های ماساژ یکی از بهترین ابزار‌ها برای کاهش درد و درمان انواع آسیب‌های پا و سایر بخش‌ها بدن هستند. برای خرید این محصولات باید حتما به تکنولوژی آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. یکی از بهترین فروشگاه‌ها در زمینه عرضه محصولات ماساژور، فروشگاه مبل ماساژ است. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده محصولات و خرید دستگاه‌های ماساژ به وبسایت مبل ماساژ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *