کامپوزیت متحرک یا لمینت متحرک چرا انتخاب های بدی هستند؟ | اختصاصی نچفت

کامپوزیت متحرک یا لمینت متحرک چرا انتخاب های بدی هستند؟ | اختصاصی نچفت

روکش های اسنپ از محبوبیت زیادی برخوردار هستند ، اما اگر به فکر خرید آن ها به جای روکش های لمینت  یا کامپوزیت هستید، ناامید خواهید شد. در بدترین حالت ممکن است حتی سلامت دهان و دندان خود را به خطر بیندازید. اما ونیرهای جداشونده دقیقاً چه هستند و چرا انتخاب بدی برای پنهان کردن عیوب دندان هستند؟

ونیرهای اسنپ-آن (لمینت و کامپوزیت های متحرک) چیست؟

روکش های اسنپ-آن اسمایل که به طور جایگزین به آن روکش های بدون دندانپزشکی یا روکش های گیره ای می گویند ، نوعی وسیله آرایشی است که روی دندان های طبیعی شما می چسبد تا لکه ها، دندان های تغییر رنگ داده و سایر مشکلات رایج را پنهان کند. بر خلاف پروتزهای مصنوعی، روکش ها و سایر دستگاه های ترمیمی، برای قرار گرفتن روی دندان به دندان های محکم نیاز دارند. آنها یک راه حل دندانپزشکی زیبایی هستند، مانند روکش های چینی سنتی – اما بدون کیفیت، طول عمر و ظاهر طبیعی پرسلن.

روکش‌های بدون دندانپزشک در فروشگاه های اینترنتی و جاهای دیگر به صورت آنلاین و غیر آنلاین فروخته می‌شوند و برخی از دندان‌پزشکان حتی روکش‌های سفارشی را تبلیغ می‌کنند که به همان روش کار می‌کنند. در حالی که هر محصول متفاوت است، این روکش‌های موقت معمولاً ترکیبی از فشار و آب داغ هستند. از آب داغ برای نرم کردن پلاستیک استفاده کنید، سپس روکش ها را روی دندان های خود قرار دهید و اجازه دهید سفت شوند. وقتی آماده برداشتن یا تنظیم مجدد آنها هستید، فقط آب داغ بیشتری بمالید.

مزایای این روکش متحرک Snap-On

مزیت اصلی روکش های بدون دندانپزشک واضح است: آنها ارزان هستند. در حالی که یک روکش پرسلن حرفه ای می تواند بین 4تا 5 میلیون باشد ، یک مجموعه کامل از روکش های چسبنده اسنپ اسمایل را می توان با حدود 300000 تومان خریداری کرد – گاهی اوقات کمتر. یک مجموعه حرفه‌ای‌تر از روکش‌های گیره دار ممکن است قیمتی بین 500 تا 600 هزار تومان داشته باشد، اما هنوز با هزینه‌ای که برای درمان ونیرهای چینی حرفه‌ای می‌پردازید، بسیار متفاوت است.

یکی دیگر از مزایای اصلی روکش‌های متحرک موقتی بودن آنها است، برخلاف روکش‌های چینی که یک روش غیرقابل برگشت هستند. شما می توانید آنها را درج کنید و هر طور که می خواهید حذف کنید، و به آنها متعهد نیستید..

در نهایت، گیره روی روکش ها نیازی به تراشیدن دندان ندارد. در بیشتر موارد، آنها به هیچ مداخله دندانپزشکی به غیر از اتصال احتمالی نیاز ندارند. درمان سنتی روکش چینی به دندانپزشک نیاز دارد که یک لایه نازک از مینای دندان -معمولاً در حدود 5/0 میلی متر- را بتراشد تا جایی برای روکش ایجاد شود. در حالی که دندانپزشکان مراقبت زیادی برای به حداقل رساندن ناراحتی و جلوگیری از تغییرات عمده در ساختار دندان انجام می دهند، این ممکن است همچنان برای بیمارانی که از دندانپزشکی می ترسند بازدارنده باشد.

چرا ونیرهای اسنپ یک سرمایه گذاری بد هستند؟

در حالی که روکش های محکم ممکن است برخی از عیوب عمده سطح را بپوشانند، از چند جهت بسیار محدود هستند:

آنها کاملاً بی نظم هستند. از آنجایی که در بیشتر موارد نظارت دندانپزشکی وجود ندارد، نگرانی های معتبری در مورد ایمنی و اثربخشی وجود دارد.

بیشتر آنها یک سایز هستند و به ندرت می توان مدلی را پیدا کرد که به خوبی مناسب باشد.

از آنجایی که بدون حذف مینای دندان روی دندان های طبیعی شما قرار می گیرند، می توانند ظاهری بزرگ، برجسته و غیر طبیعی داشته باشند. تناسب غیرطبیعی نیز ممکن است منجر به تغییر یا نامفهوم گفتار، به ویژه در آغاز شود.

بیشتر آنها از پلاستیک یا رزین ارزان ساخته شده اند. آنها می توانند به راحتی بشکنند و اغلب برای پوشیدن هنگام غذا خوردن مناسب نیستند و.

از آنجایی که آب داغ پلاستیک را نرم می‌کند، معمولاً نمی‌توانید نوشیدنی‌های داغ مانند قهوه را در حین پوشیدن روکش‌های چسبنده خود مصرف کنید.

به طور خلاصه، روکش‌های چسبنده ممکن است ارزان باشند، اما آنچه را که پرداخت می‌کنید، دریافت می‌کنید. این روکش‌های دندان می‌توانند روی لبخند، دندان‌های طبیعی و حتی گفتار شما تأثیر منفی بگذارند. برای بهترین نتیجه، روکش های سنتی سرمایه گذاری بسیار بهتری هستند.

 جایگزین اسنپ اسمایل به جای روکش دندان

اگرچه وقتی برای اولین بار ایده یک لبخند فوری را می شنوید، ممکن است فکر کنید، “وای، این یک ایده عالی است.” متأسفانه، پس از سنجش مزایا و معایب، ممکن است تصمیم بگیرید که این روکش ها برای شما مناسب نیستند. برای به دست آوردن لبخند بی نقصی که آرزویش را داشتید، نیازی نیست امید خود را از دست بدهید. گزینه های دیگری نیز در دسترس شما هستند، مانند:

ایمپلنت های دندانی

یکی از رایج ترین انواع ایمپلنت های دندانی، پروتزهای سنتی یا دندان مصنوعی است. ایمپلنت ها أنواع و برند های گوناگونی دارند که به نسبت شرایط بیمار پیشنهاد میشوند.

ونیر ها

ونیرها نیز یک راه حل دائمی دندان هستند. این روش دندانپزشکی زیبایی به دندانپزشک نیاز دارد که پوسته سفارشی شده را در جلوی دندان شما قرار دهد و در نتیجه رنگ، اندازه و شکل دندان را تغییر دهد. روکش ها معمولاً از پرسلن یا رزین کامپوزیت ساخته می شوند. ونیرها ممکن است بیشتر از یک لبخند فوری هزینه داشته باشند، اما روکش ها همیشه طبیعی تر به نظر می رسند و شما میتوانید از طریق قیمت کامپوزیت ونیر و یا انتخاب بین کامپوزیت یا لمینت دندان اطلاعات مفیدی را درباره‌ی این موارد به دست آوردید.

سفید کردن دندان یا بلیچینگ دندان

وقت گذاشتن برای بلیچینگ دندان‌ها ممکن است همان چیزی باشد که نیاز دارید. در کمتر از یک جلسه می توانید نتایج چشمگیری را مشاهده کنید که لبخندی تازه را نشان می دهد.

شما میتوانید با مراجعه به مقاله لمینت یا بلیچینگ تصمیم بهتری برای رنگ دندان خود بگیرید.

خطرات سلامتی مرتبط با ونیرهای اسنپ اسمایل

از آنجایی که روکش‌های چسبنده برای ساعت‌ها در دهان شما می‌نشینند، می‌توانند عوارضی را در مورد بهداشت دهان و دندان شما ایجاد کنند. اگر این مسائل کنترل نشود، مشکلات کوچک سلامت دهان و دندان می تواند به مشکلات بزرگتری تبدیل شود.

اکثر ارائه دهندگان روکش چسبنده اجازه می دهند روکش های شما را هنگام صرف غذا بپوشانید، اما حتی با روکش مناسب، ذرات غذا، پلاک ها و باکتری ها می توانند در داخل روکش های چسبنده پنهان شوند و به تدریج از طریق مینای دندان ساییده شوند..

به طور معمول، بزاق به شستن باکتری‌ها و ذرات غذا بعد از غذا کمک می‌کند، اما روکش‌های چسبنده در این فرآیند طبیعی اختلال ایجاد می‌کنند. از آنجایی که بزاق به راحتی نمی تواند به دندان های شما دسترسی پیدا کند، بنابراین بسیار مهم است که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید.

ایجاد پلاک فقط روی دندان های شما تأثیر نمی گذارد. لثه های شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.  اگر پلاک به مدت کافی در خط لثه بنشیند، در نهایت می تواند باعث التهاب لثه شود، که می تواند به تحلیل لثه و بیماری پریودنتال تبدیل شود.

در نهايت اگر به هر دلیلی این نوع از محصول که به اصطلاح به عنوان کامپوزیت متحرك و یا لمینت متحرك معروف شده اند را انتخاب کردید حتما مراقب خطرات بعد از آن باشد و ترجيحا بعد از استفاده مداوم دندان های خود را حتما به دندانپزشک خود نشان دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *