تاثیر جالب و قابل توجه شبکه های اجتماعی بر روی ارز دیجیتال بیبی دوج | اختصاصی نچفت

تاثیر جالب و قابل توجه شبکه های اجتماعی بر روی ارز دیجیتال بیبی دوج | اختصاصی نچفت

ارزش یعنی پذیرش. هر اندازه یک ارز مقبول‌تر باشد، گران‌بهاتر خواهد بود. بیبی دوج یکی از میم کوین‌های خوش اقبال در بازار است. میم کوین‌ها (Meme coins) ارزهایی هستند که از یک شوخی متولد شده‌اند و بدون اینکه هدف خاصی را دنبال کنند یا دستاورد خاصی داشته باشند صاحب ارزش هستند.

 

این ارزش را هواداران به این ارز می‌بخشند. هر اندازه هوادار یک ارز قدرتمندتر و ثروتمند‌تر باشد، ارزش ارز نیز بیشتر خواهد بود. در چنین شرایطی کوچک‌ترین اظهار نظری در مورد روند قیمت‌ها می‌تواند قیمت بیبی دوج را چندین برابر کند.

چطور شبکه های اجتماعی تا این اندازه روی میم کوین ها نفوذ دارند؟

رابطه بین شبکه‌های اجتماعی و ارزهای دیجیتال فقط محدود به این نیست که رمزارزها روش استفاده از شبکه‌هایی مانند توییتر (Twitter) را بیاموزد. دوج کوین، بیبی دوج و شیبا اینو پرچم‌داران بازار میم کوین ها هستند. دوج کوین همان ارزی است که دنیا را با مفهوم میم کوین آشنا کرد.

تمام میم کوین‌ها تا به امروز از شبکه‌های اجتماعی سود برده‌اند. نمونه‌ای از تاثیر این شبکه‌ها را در واکنش دوج کوین به اظهارات ایلان ماسک (Elon Musk) مشاهده کردیم. در آن زمان درست بلافاصله پس از انتشار توییت ماسک، قیمت دوج کوین 100 درصد افرایش داشت. در ادامه همین اتفاق نیز برای شیبا اینو رخ داد و به نظر می‌رسد که شبکه‌های اجتماعی و میم کوین‌ها ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر داشته باشند.

میزان محبوبیت بیبی دوج در شبکه های اجتماعی

تعداد کل کسانی که از زمان پیدایش بیبی دوج یعنی ژوئن 2021 این ارز را نگهداری یا به اصطلاح هولد کرده‌اند نزدیک به 1 میلیون و 300 هزار نفر است. این ارز در تلگرام بیش از 200 هزار نفر هوادار و در توییتر و اینستاگرام نیز به ترتیب بیش از 880 هزار و 245 هزار نفر دنبال‌کننده دارد.

  توجهات آقای خاص

ایلان ماسک که پیش از خود را پدر دوج کوین معرفی کرده بود به احتمال زیاد از نظر پیوند خویشاوندی، پدربزرگ بیبی دوج به حساب می‌آید. جناب پدربزرگ در توییتی در خطاب به بیبی دوج اینگونه نوشت:«به هر قیمتی که شده، ناامیدت نمی‌کنم» کسانی که مسئول ساماندهی به توییت‌های بیبی دوج هستند نیز در پاسخ به این توییت نوشتند:«برای همیشه قدردان افرادی مانند ایلان هستیم که به پیشرفت نوآوری‌ها کمک می‌کنند و از صحبت کردن در مورد این نوآوری‌ها نیز ابایی ندارند.» افزایش قیمت ناشی از این توییت‌ها تنها گوشه‌ای از تاثیر ایلان ماسک بر کریپتو است.

بعد از این نان قرض دادن‌ها در توییتر، قیمت بیبی دوج به شدت افزایش پیدا کرد. قیمت این ارز پیش از توییت 0.00000000113 دلار بود و در عرض چند ساعت به 0.00000000124 دلار رسید. قیمت بیبی دوج در زمان نگارش این مقاله یعنی آپریل 2023 برابر با 0.00000000247 دلار است. ارزش کل بازار این ارز 284،303،580 دلار و حجم معاملات روزانه این ارز نیز 6،540،639 دلار است.

تاریخچه و عملکرد بیبی دوج در حال حاضر

بیبی دوج به عنوان جدیدترین عضو خانواده میم‌کوین‌ها از همان آغاز توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرد. این ارز در همان 21 روز اول با 100 هزار دنبال‌کننده ثابت کرد که برای دوران متفاوتی متولد شده است. این روزها تعداد دنبال‌کنندگان این ارز در شبکه‌های اجتماعی به بیش از 1 میلیون نفر می‌رسد.

این میم کوین سال 2023 را با عملکرد بسیار خوبی آغاز کرد. در همان هفته‌های نخست و در ماه فوریه، این ارز 74 درصد سود را به ثبت رساند.

به نظر می‌رسد اینفلوئنسرهایی در اینستاگرام با تمرکز روی بیبی دوج به پیشرفت هرچه بیشتر این ارز کمک کرده‌اند. اینفلوئنسرهایی مانند Gem Hunter که با جلب توجه سرمایه‌گذاران در همان روزهای نخست منجر به تثبیت سودهای کلانی شد.

دومین هوادار این ارز در شبکه‌های اجتماعی Baby Doga Asia است که درواقع حساب کاربری متعلق به جامعه هوداران این ارز است. تعداد انیفلوئنسرهایی که از بیبی دوج حمایت می‌کنند به همینجا ختم نمی‌شود. فهرست این افراد بسیار طولانی است و حضور آنها در کنار سرمایه‌گذارانی که از رشد بیبی دوج به سود رسیده‌اند جامعه قدرتمندی را از هواداران این ارز به وجود آورده است.

ان اف تی بیبی دوج

معرفی NFT ها (Non-Fungible Token) یا توکن‌های غیر مثلی از سوی بیبی دوج مانند به راه‌ انداختن ارتشی بود که برای فتح بازار به راه افتاده بود. ان اف تی‌ها دارایی‌هایی هستند که قابل معاوضه با مانند خود نیستند. برای درک این موضوع به این مثال توجه کنید.

شما می‌توانید یک اسکناس 10 هزار تومانی را به دوستتان بدهید و از اون یک اسکناس 10 هزار تومانی، دو اسکناس 5 هزار تومانی یا… دریافت کنید. در این حالت اسکناسی که ابتدا در دست داشتید یک توکن مثلی بود یعنی شما می‌توانستید آن را به نمونه‌ مشابه یا کالایی به همان ارزش معاوضه کنید. چرا که مانند و مثل یک اسکناس ده هزار تومانی وجود دارد اما آیا همین مسئله در مورد آهنگ «بت چین» شجریان نیز صدق می‌کند؟ آیا می‌‌توانید این آهنگ را با هر آهنگ دیگری معاوضه کنید یا برای آن ارزش ریالی تعیین کنید؟

این دسته از دارایی‌های توکن‌های غیرمثلی هستند که مانند و مثلی ندارند. در این موارد تنها خالق اثر است که ارزش دارایی خود را تعیین می‌کند.

از زمان معرفی توکن‌ها تا زمان اتمام موجود NFT تنها چند روز طول کشید. قیمت این NFT ها از 0.21 دلار به 2800 دلار رسیده است.

مراقب جریان های شبکه های اجتماعی باشید

هر چیزی که در شبکه‌های اجتماعی با استقبال زیادی روبه‌رو می‌شود به خودی خود یک جریان را به راه‌ می‌اندازد. شاید در نگاه اول مقصد و هدف این جریان برای شما مشخص نباشد، بنابراین بهترین راه هوشیارانه عمل کردن است.

این روزها اینفلوئنسرهای زیادی مشغول حمایت و ترویج ارزهای دیجیتال به خصوص میم کوین‌ها هستند و چهره‌های شناخته‌شده‌ای در این بین مشاهده می‌شود اما به یاد داشته باشید که تنها به این دلیل که یک اینفلوئنسر ارزی را تبلیغ می‌کند نباید در آن سرمایه‌گذاری کرد.

پیروی از جریانات محتوایی در شبکه‌های اجتماعی در اغلب موارد به از دست دادن دارایی ختم می‌شود. به یاد داشته باشید اینکه تنها به خاطر صحبت‌های یک شخصیت معروف وارد معامله شوید به هیچ عنوان ایده خوبی نیست.

کسب سود از بیبی دوج

سرمایه‌گذاران بسیاری در بازار حضور دارند که با سرمایه‌گذاری و فروش بیبی دوج در زمان درست، سودهای سرشاری را به تثبیت رسانده‌اند. درست است که نباید بی مهابا روی میم کوین‌ها سرمایه‌گذاری کرد اما این به این معنا نیست که میم کوین‌ها دارایی‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری نیستند.

اگر بازار را به دقت زیر نظر داشته باشید و جزو اولین نفراتی باشید که جریانات شبکه‌های اجتماعی و روندهای قیمت در بازار را دنبال می‌کنند، می‌توانید به سود سرشاری دست پیدا کنید.

برای به سود رسیدن ابتدا باید وبسایت رسمی بیبی دوج، صفحات مربوط به بیبی دوج در توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید و در جریان اخبار باشید. در قدم بعدی با دنبال کردن اینفلوئنسرها و زیر نظر گرفتن واکنش جامعه، زمان مناسب را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. در این راه می‌توانید از شبکه‌های تحلیل بازار و کانال‌های سیگنال‌دهی نیز استفاده کنید. هوشیار باشید و بهترین زمان را برای ورود و خروج از بازار در نظر بگیرید. با توجه به عملکرد خوب بیبی دوج در دو سال گذشته، بهتر است بخش کوچکی از سبد سرمایه خود را به این ارز اختصاص دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *