پاک کردن جرم دندان در خانه (6 راهکار) | اختصاصی نچفت

پاک کردن جرم دندان در خانه (6 راهکار) | اختصاصی نچفت

6  راهکار برای پاک کردن جرم دندان در خانه

پاک کردن جرم دندان در خانه

جرم های دندانی یکی از متداول ترین مشکلاتی هستند که هر کسی معمولا به آن دچار می باشد. وجود این جرم ها در دراز مدت نه تنها باعث زرد شدن و کاهش زیبایی دندان ها می شود بلکه ممکن است به عفونت های لثه ای نیز منجر گردد. به همین علت جرم گیری دندان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. ما در این مطلب قصد داریم تا برخی راهکار های مفید جهت پاک کردن جرم دندان در خانه را به شما معرفی کنیم.

پس اگر می خواهید به پاک کردن جرم دندان در خانه بپردازید این مطلب را از دست ندهید. فراموش نکنید که این راهکار ها جهت جرم گیری سطحی مناسب می باشند و برای جرم گیری عمقی و اساسی لزوما باید به کلینیک ها دندان پزشکی مراجعه کرده و با استفاده از تجهیزات مناسب این کار به از بین بردن جرم ها بپردازید.

معمولا جرم گیری دندان در کلینیک ها و مطب ها از هزینه نسبتا کمتری برخوردار می باشد. با این وجود در صورتی که تمایل دارید به کسب اطلاعات در مورد هزینه جرم گیری دندان بپردازید کافیست بر روی این لینک کلیک نمایید : هزینه و قیمت جرم گیری دندان

آیا پاک کردن جرم در خانه امکان پذیر است ؟

پاسخ به این سوال تا حد زیادی بسته به این دارد که چه مقدار جرم بر روی دندان های شما بسته شده باشد. اگر تشکیل این پلاک ها سابقه چندین و چند ساله دارد طبیعتا تنها راه پاک سازی کامل آن ها مراجعه به دندان پزشکی می باشد. اما اگر به تازگی دندان های خود را جرم گیری کرده اید با استفاده از روش های زیر می توانید از تشکیل جرم جلوگیری نمایید و جرم های سطحی که بر روی آن های تشکیل می شود را به سادگی از بین ببرید.

آیا پاک کردن جرم در خانه امکان پذیر است ؟

6  راهکار برای پاک کردن جرم دندان در خانه

پیش از آنکه راهکار های موثر جهت جرم گیری دندان در خانه را مورد برسی قرار دهیم این نکته شایان ذکر است که هر روشی برای انجام این کار مناسب نمی باشد و نه تنها تاثیری ندارد بلکه می تواند آسیب زا نیز باشد. به همین علت به هر روش اطمینان نکنید و از روش های امن تر و مناسب تر استفاده کنید تا سلامت دندان های شما به خطر نیوفتد :

1.استفاده مرتب و منظم از فلوراید

این روش نه تنها یک روش مناسب برای جلوگیری از تشکیل پلاک و جرم می باشد بلکه استفاده مرتب و منظم آن می تواند در از بین بردن این جرم ها مناسب باشد. توجه داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از فلوراید نیز می تواند برای دندان ها مضر باشد. بهترین روش مصرف از فلوراید برای پاک کردن جرم دندان در خانه این است که هفته ای 2 الی 3 مرتبه به مدت سی ثانیه از این محلول استفاده نمایید.

2.استفاده از خمیر دندان های فلوراید دار و ضد جرم

هرچند خمیر دندان تنها به عنوان یک ماده برای تمیز کردن مواد غذایی در دندان مورد استفاده قرار میگیرد اما امروزه با استفاده از خمیر دندان های جدیدی که تولید شده است امکان استفاده از آن برای پاک کردن جرم های دندان نیز می باشد. معمولا این خمیر دندان ها ، از کربن های فعال تشکیل شده اند که تاثیر بسیار زیادی در از بین رفتن جرم های دندانی دارند.

3.محلول های جرم گیری در خانه

امکان جرم گیری در خانه توسط خود اشخاص وجود دارند برخی از کلینیک های دندان پزشکی متناسب با دندان های خود فرد محلول از بین بردن و پاک کردن جرم در خانه را در اختیار فرد قرار می دهند. در نظر داشته باشید که این محلول ها باید حتما توسط پزشک تجویز شود چرا که ممکن است این محلول ها برای لثه ها حساسیت زا باشند و به محیط دندان شما آسیب بزنند.

4.استفاده از پوست موز

مدت هاست که موز به عنوان یکی از مفید ترین مواد جهت پاک کردن جرم دندان در خانه مورد استفاده قرار میگیرد و گذاشتن آن بر روی دندان ها تاثیر زیادی در سفیدی و درخشندگی دندان ها دارد. موز یا پوست موز هر دو بدون خطر خستند و آسیبی به دندان های شما نمی زند لذا نیاز نیست نگران استفاده از آن ها باشید و با خیال راحت می توانید آن را استفاده کنید.

در این میان شایان ذکر است هیچگاه از اشیاء نوک تیز جهت پاکسازی دندان های خود و از بین جرم های آن استفاده نکنید چرا که ممکن است طی این عمل مینا دندان شما آسیب ببیند و در دراز مدت باعث پوسیدگی و از بین رفتن دندان هایتان شود.

5.استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین یکی از مواد موثیر برای جرم گیری دندان می باشد که به عنوان یکی از روش های خانگی موثر افراد زیادی از آن استفاده می کنند. اما باید در نظر داشت که استفاده طولانی مدت از این ماده می تواند برای دندان آسیب زا باشد به همین علت از استفاده بیش از اندازه جدا خود داری کند. دوما آن که ممکن است استفاده از جوش شیرین موجب حساسیت لثه های شما شود پس اگر هنگام استفاده حس غیر عادی در لثه های خود داشتید فورا محلول را بشویید.

پاک کردن جرم دندان در خانه به واسط جوش شیرین می تواند به روش های زیر باشد :

  • مخلوطی خمیری شکل با استفاده از یک قاشق جوش شیرین و مقداری آب تشکیل دهید و آن را به مدت 2 الی سه دقیقه بر روی دندان های خود بگذارید و فورا بشویید. از قورت دادن محلول جدا خودداری نمایید.
  • شما می توانید علاوه بر آب از دو الی سه قطره سرکه برای تاثیر پذیری بیشتر نیز استفاده نمایید.

6.مسواک زدن با نمک دریا

نمک دریا با ذراتی که دارد می تواند در برداشت سطحی جرم دندان تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. در این روش کافی است مقداری از نمک دریایی که دانه های درشتی دارد را با خمیر دندان خود ترکیب کنید و با آن مسواک نمایید.

در نظر داشته باشید که برای محافظت از دندان ها خود عدم آسیب به مینای دندان از مسواک زدن محکم و فشار به دندان های خود جلوگیری کنید و به آرام ترین روش ممکن این کار را انجام دهیم.

پاک کردن جرم دندان در خانه (6 راهکار)پاک کردن جرم دندان در خانه (6 راهکار)

آیا این روش در پاک کردن جرم دندان در خانه تاثیر گذارند ؟

در ابتدا در نظر داشته باشید که ما سعی کردیم مطمن ترین روش ها را به شما معرفی کنیم که آسیبی به لثه ها و محیط دهان شما وارد نشود. در نظر داشته باشید که همانطور که فوقا نیز گفتیم روش های فوق برای از بین بردن پلاک ها و جرم های سطحی موثرند و بیشتر جنبه پیشگیری دارند تا درمانی ! اگر احساس می کنید که جرم دندان های شما عمیق می باشد بهترین کار این است که از طریق مراجعه به یک کلینیک دندان پزشکی خوب به جرم گیری دندان های خود بپردازید.

ما در ابتدای این مطلب لینک هزینه و قیمت جرم گیری دندان در سال جدید را برای شما قرار داده ایم که به سادگی می توانید به قیمت دقیق آن دست پیدا نمایید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *